Rajzpályázat 2007.

A 2007. évi pályázat értékelése

A rajzpályázatra az ország 18 különböző helységéből 231 alkotás érkezett a 7 évestől a 17 évesig.

Az értékelés, zsűrizés három alkotó művész érdeme:

  • Horváthné Török Bernadett
    a Soproni Képzőművészeti Társaság alelnöke, a Soproni Széchenyi Gimnázium rajztanára
  • Mende Zsolt
    grafikus művész
  • Bazsóné Nagy Gabriella
    média, rajz- és vizuális kultúra tanár, a Soproni Képzőművészeti Társaság tagja.

A pályázók közül több mint harmincan kaptak díjat, értékes jutalmat.

A díjakat többségében fertőrákosi vállalkozók ajánlották fel:

  • 14 szállásadó 62 vendégéjszakát,
  • 6 étterem étkezési lehetőséget 95.000 Ft értékben,
  • 4 óra lovaglás,
  • 20 órára szóló kerékpárkölcsönzés,
  • 26 fő részére szóló jegy a Mithras-barlang titka c. programra,
  • 5 fő részére hajnali kenutúra,
  • 30 fő részére sétahajózás,
  • továbbá 30 szabadjegy a bobpályára,
  • 3 db 1 éves múzeumbérlet család részére a Soproni Múzeumba,
  • könyvek, könyvutalványok 60.000 Ft értékben.

Fertőrákos és környékének turisztikai értékei mutatkoztak meg a felajánlott díjakban.

Ezen alkalommal is köszönjük a támogatóknak, hogy hozzájárultak a pályázat sikeréhez.

Díjnyertes alkotások

 

Tóth Kriszta - Balázs Noémi

13 évesek.
Gyárvárosi Általános Iskola, Győr
A mű címe: Légiósok
Témakör: 1.
Korosztály: 7-8.o.
Kategória: Festészet
1. helyezés

Pintér Eszter

11 éves.
Kodály Zoltán Általános Iskola, Győr
A mű címe: Mithras Fesztivál
Témakör: 1.
Korosztály: 5-6
Kategória: Festészet
1. helyezés

Iliszi Csenge

7 éves.
Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
A mű címe: A Fertő tó vidéke
Témakör: 2.
Korosztály: 1-4.o.
Kategória: Festészet
1. helyezés

Varga Márta

12 éves.
Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda, Écs
A mű címe: A római légió
Témakör: 1.
Korosztály: 5-6.o.
Kategória: Grafika
1. helyezés

Kiss Kata

14 éves.
CSNOK Általános Iskola, Csorna
A mű címe: "Fények - Árnyékok I-II-III. Fertőrákoson"
Témakör: 2.
Korosztály: 7-8.o.
Technika: Zománc-technika
1. helyezés

Nagy Norbert

12 éves.
Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
A mű címe: Bogárvilág a Fertő tó környékén
Témakör: 2.
Korosztály 5-6.o.
Kategória: Festészet
2. helyezés

Bognár Zsófia

12 éves.
CSNOK Általános Iskola, Csorna
A mű címe: Mithras legyőzi a sötétséget
Témakör: 1.
Korosztály: 5-6.o.
Technika: Karcrajz
2. helyezés

Póczik Laura

12 éves.
Széchenyi István Általános Iskola, Csorna
A mű címe: Az égi bika feláldozása
Témakör: 1.
Korosztály: 5-6.o.
Kategória: Grafika
2. helyezés

Szabó Izabella

11 éves.
Igazgyöng Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
A mű címe: A Fertő tó vízi világa
Témakör: 2.
Korosztály 5-6.o.
Kategória: Festészet
2. helyezés

Kiss Enikő

7 éves.
Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
A mű címe: Fertő tavi madarak
Témakör: 2.
Korosztály: 1-4.o.
Kategória: Festészet
1. helyezés

Szabó Krisztián

13 éves.
Általános Iskola, Győrság
A mű címe: Világörökségünk
Témakör: 2.
Korosztály: 7-8.o.
Technika: Kollázs
2. helyezés

Polyák Dániel

12 éves.
Petőfi Sándor Általános Iskola és Óvoda, Écs
A mű címe: A légió
Témakör: 1.
Korosztály 5-6.o.
Kategória: Festészet
2. helyezés

Csoma Sarolta

13 éves.
CSNOK Széchenyi István Körzeti Ált. Iskolája, Csorna
A mű címe: "Mithras a fény istene"
Témakör: 1.
Korosztály 7-8.o.
Kategória: Festészet
3. helyezés

Fialowski Melinda

15 éves.
Széchenyi István Gimnázium, Budapest
A mű címe: Fertőrákosi kőfejtő
Témakör: 2.
Korosztály: gimnázium.
Kategória: Festészet
3. helyezés

Majoros Anita

10 éves.
Toldi Miklós Református Általános Iskola, Berettyóújfalu
A mű címe: Gyík
Témakör: 2.
Korosztály: 1-4.o.
Kategória: Festészet
3. helyezés

Baranyai Fanni

8 éves.
Lőrincze Lajos Általános Iskola, Hegyeshalom
A mű címe: Vajon mit rejt a tó?
Témakör: 2.
Korosztály: 1-4.o.
Technika: Kollázs
3. helyezés

Balogh Vera

9 éves.
Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
A mű címe: Hattyúk a Fertő tónál
Témakör: 2.
Korosztály: 1-4.o.
Kategória: Festészet
3. helyezés

Horváth Róbert

11 éves.
CSNOK Általános Iskola, Csorna
A mű címe: Mithras a Győztes
Témakör: 1.
Korosztály: 5-6.o
Kategória: Grafika
3. helyezés

Strommel Dániel

11 éves.
Hevesi Sándor Általános Iskola, Nagykanizsa
A mű címe: Csata
Témakör: 1.
Korosztály: l-4.o
Kategória: Grafika
3. helyezés

Balázs Noémi - Tóth Kriszta

13 évesek.
Gyárvárosi Általános Iskola, Győr
A mű címe: Légiósok gyakorlatozása a haditáborban
Különdíj

Huzina Dorina

Széchenyi István Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola, Kapuvár
Különdíj

Horváth Orsolya

6. osztályos.
CSNOK Széchenyi István Körzeti Általános Iskola, Csorna
A mű címe: Mithras isten
Különdíj

Erdősi Martina

7. osztályos.
Általános Iskola, Hegykő
Cím: Mithras barlang
Különdíj

Tóth Szandi

9 éves.
Toldi Miklós Református Általános Iskola, Berettyóújfalu
Cím: Szitakötő
Különdíj

Fialowski Réka

8 éves.
Palánta Általános Iskola Pilisvörösvár
Cím: Csodálatos élmények a Fertő tónál
Különdíj

Kovács Alexandra

12 éves.
Igazgyöngy Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu
Cím: Katicabogár a Fertő tónál
Különdíj

Pethő András

Széchenyi István Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola, Kapuvár
Különdíj

Babinszki Armand

6. osztályos
Simon Antal Általános Iskola, Diákotthon, Gyermekotthon, Vác
Különdíj

Lázár Tamás

5. osztályos
Simon Antal Általános Iskola, Diákotthon, Gyermekotthon, Vác
Különdíj

Orsós Andrea

7. osztályos
Móricz Zsigmond Általános Iskola, Diákotthon, Speciális Szakiskola és Gyermekotthon, Lenti
Különdíj

Iván Ákos

6. osztályos
Petőfi Sándor Általános Iskola, Écs
A mű címe: A Fertő-táj
Különdíj

 

 

Vissza
Vissza

Letölthető dokumentumok

A pályázati kiírás letölthető:

Rajz- és fotopályázat 2007.
(pdf)

 

A nyertesek és nyeremények listája letölthető:

Rajzpályázat nyertesei és nyeremények listája 2007.
(pdf)

Archívum

Felhasználási feltételek

© 2006-2014 Mithras.hu